news

Czy mała firma jest skazana na pożarcie?

Czy mała firma jest skazana na pożarcie?Nie da się ukryć, że mali przedsiębiorcy nie mają w dzisiejszych czasach lekko. Spora konkurencja, biurokracja, wysokie podatki, ZUS, coraz wyższe koszty pracy – życie małego przedsiębiorcy jest bardzo skomplikowane. Jednakże nie można się poddawać, bo przecież miliony przykładów jednoznacznie pokazują, że w porównaniu do innych ludzi, to jednak generalnie mały przedsiębiorca nie ma źle. Czyli w jego interesie jest najzwyczajniej w świecie to, aby jakoś sobie poradzić. Aby nie doszło do sytuacji, w której będzie musiał podjąć decyzję o pożegnaniu się z biznesem. Wszyscy zdajemy sobie zapewne sprawę z tego, iż przedsiębiorcom jest potem ciężko na rynku pracy, więc najzwyczajniej w świecie trzeba dać z siebie wszystko!

Dotacje dla małych przedsiębiorstw

 Unia Europejska, czyli organizacja do której weszliśmy do 2004 roku ma plusy i minusy. Zapewne większość Polaków zgodzi się, że atutów jest mimo wszystko więcej – co prawda lubimy generalnie narzekać, ale na UE ciężko narzekać, bo jednak bilans jest pozytywny. Na przykład bardzo pozytywne są dotacje unijne dla małych firm, które wbrew pozorom nie są udzielane bardzo rzadko, po znajomości, etc. Powinniśmy przestać tak myśleć, defetyzm nie jest odpowiedni, naprawdę nie przystoi. Co jak co, ale jeżeli mamy pomysł, chcemy wprowadzić coś innowacyjnego, to znaczy nie chcemy przeznaczyć pieniędzy na swoje zachcianki czy samochód, a na przykład na nowoczesne urządzenia, to jak jak najbardziej takie pieniądze nam się należą. Płacimy naprawdę duże podatki, każdego dnia budujemy nie tylko Polskę, ale także Unię Europejską, więc nie bójmy się niczego, bo najzwyczajniej w świecie bierzemy swoje pieniądze.

 Sprawdź, jak możesz otrzymać dotację!

Jednakże Unia Europejska nie daje pieniędzy każdemu, czyli musimy postarać się o to, abyśmy dostali dotację. Na całe szczęście działają takie firmy konsultingowe jak Crido Taxand, które pomagają małym przedsiębiorcom. Oferta na stronie internetowej www.dotacjenainnowacje.taxand.pl – dotacja z UE jest niemalże na wyciągnięcie ręki.

Odpowiedz