news

Dotacje na rozwój małej firmy

Dotacje na rozwój małej firmy

Mała firma musi się rozwijać, ponieważ w przeciwnym przypadku upadnie. Albo zostanie wchłonięta przez większego gracza. Nie ma niczego złego w byciu małym przedsiębiorcą, przecież małe i średnie firmy są tak naprawdę podporą naszej gospodarki. Nieco złe jest to, gdy najzwyczajniej w świecie nie zależy nam na rozwoju.

Nikt nie zmusi nas do rozwoju, może nie mamy ambicji, sił, możliwości, pieniędzy, ale przynajmniej powinniśmy wiedzieć, że rozwój to podstawa każdego kraju. No właśnie – pieniądze są faktycznie sporym problemem w naszym kraju. Ludzie myślą, iż każdy przedsiębiorca śpi na kasie, ale to nie jest niestety prawda…

Dotacja

Nie jest to jednakże żadna wymówka – przecież jak najbardziej możemy wziąć dotację, dzięki której będziemy mieli pieniądze na inwestycje. Oczywiście chodzi o dotacje dla MŚP, które w latach 2014 – 2020 są udzielane polskim przedsiębiorcom. Mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą dostać pieniądze z UE, muszą pamiętać o tym, że Unia Europejska wspiera tylko niektóre inicjatywy. Szczególnie mówimy o innowacyjnych technologiach oraz procesach przemysłowych, surowcach naturalnych i gospodarce odpadami, zrównoważonej energetyce, zdrowym społeczeństwie, a także biogospodarce rolno-spożywczej, leśno-drzewnej oraz środowiskowej.

Dofinansowanie

Czyli jeżeli nasza działalność nie jest w żaden sposób nowoczesna, innowacyjna, przyszłościowa – cokolwiek to znaczy, raczej nie dostaniemy pieniędzy. Chociaż inna sprawa jest taka, że przecież możemy nieco rozszerzyć profil swojej działalności, dzięki właśnie tym pieniądzom możemy dołączyć do grona takich przedsiębiorców, którzy są nowocześni, ich firma jest nowoczesna. I wtedy właśnie dotacje dla MŚP mają bardzo dużo sensu, dzięki nim faktycznie Polska się rozwija.

Być może dotacje dla MŚP nie zostały bardzo ciekawie przedstawione w tym tekście, faktycznie nie zostały w nim zawarte bardzo interesujące detale, raczej mówimy o ogólnikach. Po prostu chodzi jednak o to, aby przynajmniej było wiadome, że są takie możliwości.

Odpowiedz