Browsing articles in "e-inwestycje"

art

Działania promujące fundusze

money-452624__340

Promowanie funduszy inwestycyjnych jest dzisiaj bardzo istotne, albowiem to właśnie przez fundusze udaje się przekonać większość gospodarstw domowych do tego, że samo odkładanie pieniędzy do przysłowiowej skarpety nie wystarcza. W dzisiejszych czasach sama inflacja jest w stanie bardzo szybko i skutecznie zmniejszyć faktyczną wartość pieniądza zgromadzonego na niskooprocentowanym koncie rozrachunkowym w banku, a nawet lokaty na trzy czy cztery procent w skali roku nie pozwalają na całkiem skuteczne zabezpieczenie swojego kapitału na lata.


art

Najlepsze fundusze inwestycyjne

Najlepsze fundusze inwestycyjne

Sytuacja finansowa w Polsce i na świecie uległa ostatnio poprawie. Można już śmiało powiedzieć, że kryzys ekonomiczny się skończył i wszystko się poprawia. Można zauważyć, że znacznie spadł stopień bezrobocia, co ma duży wpływ na to, czy Polacy posiadają jakiekolwiek oszczędności. Okazuje się, że wielu z nas zaczyna myśleć właśnie o tym, w jaki sposób odłożyć jakieś pieniądze i zapewnić sobie środki na wszelki wypadek.


art

Nowe uwarunkowania rynkowe

2

Wykorzystywanie Internetu do pożyczania pieniędzy jest dzisiaj bardzo powszechne, dzięki sukcesom licznych firm pożyczkowych specjalizujących się właśnie w takim minimalnym kontakcie z użytkownikiem. Wnioskujący o kredyt w banku musi nie tylko odpowiadać na wnikliwe pytania różnych pracowników, ale także zaświadczać im różne rzeczy, dostarczać dokumenty.


art

Jakie są rodzaje lokat bankowych?

Jakie są rodzaje lokat bankowych?

Jednym ze sposobów lokowania pieniędzy są bankowe lokaty. Dzięki nim zdeponowane w banku pieniądze przynoszą realne zyski, są też znacznie bezpieczniejsze od tych przechowywanych w przysłowiowej skarpecie. Jakie są rodzaje oferowanych przez banki lokat? Czym się charakteryzują?


art

Czy kredyt i pożyczka znaczą to samo?

Czy kredyt i pożyczka znaczą to samo?

Pojęcia te są przez nas stosowane zamiennie. Dla większość z nas znaczą one bowiem dokładnie to samo. Ale po bliższym przyjrzeniu się dostrzeżemy różnice pomiędzy pożyczką a kredytem. Jakie one są? Jakie musimy spełnić wymagania? Kto udzieli nam pożyczki, a kto kredytu?


art

Dlaczego bank wypowiedział umowę kredytową?

Dlaczego bank wypowiedział umowę kredytową?

Zaciągając kredyt w banku, powinniśmy być świadomi, że bank ma prawo wypowiedzieć podpisaną umowę. Rozwiązanie to jest stosowane niezwykle rzadko, ale może mieć miejsce i w naszym przypadku. Jakie są powody, dla których bank decyduje się na wypowiedzenie umowy?


art

Co warto wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

Co warto wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu, zwłaszcza młodych, osób. Większość z tych osób nie posiada na tyle dużych możliwości finansowych, aby to marzenie spełnić. Stąd podejmują one decyzję o zaciągnięciu kredytu na zakup mieszkania. Kredyt mieszkaniowy jest jednak zaciągany na długi okres, a raty są zazwyczaj dość wysokie, mocno więc obciąży rodzinny budżet. Warto więc przed podjęciem ostatecznej decyzji uzyskać, jak najwięcej informacji na temat kredytów mieszkaniowych.


art

Powody, dla których bank może odrzucić wniosek o kredyt

Powody, dla których bank może odrzucić wniosek o kredyt

Ubiegając się w banku o kredyt należy do niego dostarczyć wymagane dokumenty. Z chwilą ich dostarczenia może nam się wydawać, że bank bez problemu udzieli nam kredytu. Tymczasem odpowiedź banku jest odmowna. Zadajemy sobie wtedy pytanie: dlaczego bank odrzucił nasz wniosek kredytowy?


art

Lokata inwestycyjna – czy to dobry wybór?

Lokata inwestycyjna – czy to dobry wybór?

Banki działające w Polsce zajmują się nie tylko prowadzeniem rachunków ROR oraz udzielaniem kredytów. W swojej ofercie posiadają one także lokaty. Wśród nich znajduje się lokata inwestycyjna, której bardzo wielu klientów naprawdę się obawia. Pojawia się więc pytanie, czy jest to słuszna postawa. Czy lokata inwestycyjna pozwoli nam zarobić? Czy warto postawić właśnie na nią, jeśli chcemy zainwestować pieniądze?


art

Korzyści, które płyną z bankowości elektronicznej

Korzyści, które płyną z bankowości elektronicznej

Bankowość elektroniczna to rozwiązanie, które pojawiło się w Polsce dobrych kilka lat temu. Początkowo podchodziliśmy do niego nieufnie, ale z czasem przekonaliśmy, że jest całkowicie bezpieczne, a jednocześnie naprawdę wygodne. Jednocześnie bankowość elektroniczna daje mnóstwo korzyści nie tylko dla klienta, ale także samego banku.

Strony:1234567...13»