Browsing articles in "Inwestycje"

art

Droga do realnego bogactwa

Droga do realnego bogactwa

Zdobycie realnego kapitału wcale nie jest prostym zadaniem i wymaga od nas konkretnej wiedzy i znajomości swoistej specyfiki tego wszystkiego, co czeka na nas na różnych rynkach. Klienci banków bardzo często starają się szukać licznych ciekawych instrumentów finansowych w ramach ofert banków. Jest o oczywiście działanie o niskiej skuteczności i niepozwalające na skuteczną realizację wszystkich swoich planów finansowych. Istnieją jednak instrumenty, które cieszą się pewnym swoistym poważaniem i szacunkiem ze strony klientów.


art

Rozwój swojej firmy – w jaki sposób?

Rozwój swojej firmy - w jaki sposób?

Pamiętajmy o tym, że jeżeli chcemy doprowadzić do takiej sytuacji, w której pozycja naszej firmy będzie naprawdę mocna, to w żadnym razie nie możemy dbać tylko o jej bieżącą działalność. Po prostu w naszym interesie jest to, aby ciągle się rozwijać. Bez rozwoju najzwyczajniej w świecie cofamy się. Wiedzą o tym najwięksi innowatorzy na świecie, wiedzą o tym również tacy przedsiębiorcy, którzy swego czasu myśleli, iż zawsze interes będzie się kręcił.


art

Czym są inteligentne specjalizacje?

Czym są inteligentne specjalizacje?

Każde województwo posiada indywidualną listę zawierającą tzw. inteligentne specjalizacje, czyli dziedziny życia gospodarczego, które zapewniają optymalny rozwój gospodarczy w konkretnym regionie. Inteligentne specjalizacje opierają się na wykorzystywaniu unikalnych zasobów naturalnych, łącząc przy tym różne dziedziny życia i tworząc nowe rozwiązania o szerokim zasięgu działania. Zasadniczym celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie nowych rynków aktywności gospodarczej, a docelowo podniesienie konkurencyjności poszczególnych regionów.


art

Działania promujące fundusze

money-452624__340

Promowanie funduszy inwestycyjnych jest dzisiaj bardzo istotne, albowiem to właśnie przez fundusze udaje się przekonać większość gospodarstw domowych do tego, że samo odkładanie pieniędzy do przysłowiowej skarpety nie wystarcza. W dzisiejszych czasach sama inflacja jest w stanie bardzo szybko i skutecznie zmniejszyć faktyczną wartość pieniądza zgromadzonego na niskooprocentowanym koncie rozrachunkowym w banku, a nawet lokaty na trzy czy cztery procent w skali roku nie pozwalają na całkiem skuteczne zabezpieczenie swojego kapitału na lata.


art

Funkcjonowanie funduszy w Polsce

Funkcjonowanie funduszy w Polsce

Sytuacja funduszy w Polsce z całą pewnością nie należy do szczególnie pozytywnych na tle innych, bardziej rozwiniętych gospodarek liberalnych, w których nie trzeba przekonywać społeczeństwa do tego, że odkładanie pieniędzy do przysłowiowej skarpety to wielka strata i błąd. Rynki dają dzisiaj tak wiele możliwości na aktywne pomnażanie oszczędności i to bez ponoszenia zbędnego ryzyka, że tylko dziwna bariera psychologiczna blokuje współczesnych ludzi przed zainwestowaniem tych aktywów.


art

Stały klient wybiera się po kredyt

aaaaaaaaaaacredit-card-1080074_960_720

Kiedy potrzebny jest nam kredyt gotówkowy, dobrze jest być stałym klientem banku, w którym będziemy się starali o pieniądze. Jest to ważne z wielu powodów, chociaż zacząć trzeba od tego, co to właściwie znaczy, że ktoś jest stałym klientem danego banku. Mogą tutaj być bowiem dwie interpretacje.


art

Najlepsze fundusze inwestycyjne

Najlepsze fundusze inwestycyjne

Sytuacja finansowa w Polsce i na świecie uległa ostatnio poprawie. Można już śmiało powiedzieć, że kryzys ekonomiczny się skończył i wszystko się poprawia. Można zauważyć, że znacznie spadł stopień bezrobocia, co ma duży wpływ na to, czy Polacy posiadają jakiekolwiek oszczędności. Okazuje się, że wielu z nas zaczyna myśleć właśnie o tym, w jaki sposób odłożyć jakieś pieniądze i zapewnić sobie środki na wszelki wypadek.


art

Czy mała firma jest skazana na pożarcie?

Czy mała firma jest skazana na pożarcie?

Nie da się ukryć, że mali przedsiębiorcy nie mają w dzisiejszych czasach lekko. Spora konkurencja, biurokracja, wysokie podatki, ZUS, coraz wyższe koszty pracy – życie małego przedsiębiorcy jest bardzo skomplikowane.


art

Wybór idealnego funduszu

euro-870751_960_720

Pomnażanie swoich oszczędności nie weszło jeszcze wielu Polakom w krew, podobnie jak nie da się jeszcze zauważyć szczególnego wzrostu zapału Polaków do przedsiębiorczości.


art

Na co może liczyć posiadacz standardowego konta bankowego?

125

Konto bankowe jest dzisiaj elementem całkowicie nieodzownym, jeśli chodzi o funkcjonowanie w nowoczesnym społeczeństwie każdego z nas. Większość z nas jednak nie potrzebuje konta „wszystkomającego”, jak kiedyś reklamowany był co prawda produkt z innej bajki, ale równie niezbędny, co konto bankowe. Znakomita większość z nas wybierze rachunek bankowy określany przez bank jako standardowy, nie ten najtańszy, ale ten odrobinę wyżej w tabeli opłat. Na co możemy liczyć w jego przypadku?

Strony:1234567...17»