news

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?Pierścionek zaręczynowy to symbol szczerej i głębokiej miłości, pierwszy krok do wspólnego życia, dzielenia przysłowiowych radości i trosk.

Każdy mężczyzna zastanawia się, jaki pierścionek sprawi przyjemność jego wybrance? Niepodważalny jest fakt, że powinien być on oryginalny i niepowtarzalny, nie mniej jednak warto zadbać także o to, by współgrał z charakterem i osobowością kobiety – tym bardziej, że z założenia ma on stanowić symbol głębokiego uczucia przez całe życie.

Pierścionek dopełnieniem oświadczyn

Oświadczyny to wydarzenie, które jest wspominane równie często jak ślub i narodziny dziecka. Dla zakochanych jest to dzień niezwykły i wyjątkowy.

Symbolicznym dopełnieniem tego dnia jest pierścionek zaręczynowy, który mężczyzna wręcza kobiecie, prosząc jednocześnie o jej rękę. Przyjęcie pierścionka jest potwierdzeniem szczerych uczuć i stanowi jednocześnie zapowiedź nadchodzącego ślubu.

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że bardzo ważny jest wygląd i oryginalność pierścionka – w rzeczy samej trudno się temu dziwić, od momentu zaręczyn staje się najważniejszym i najcenniejszym elementem kobiecej biżuterii, a nierzadko stanowi rodzinną pamiątkę przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Ciekawostką może okazać się fakt, że geneza pierścionka zaręczynowego wywodzi się ze starożytnego Egiptu – ówczesne pierścionki wykonywane były ze… zwykłego drutu, dopiero później zaczęto do ich produkcji używać złota, brązu, kości słoniowej lub rogu.

W tradycji chrześcijańskiej pierścionek zaręczynowy pojawił się dopiero na przełomie XII i XIII wieku, choć sam zwyczaj noszenia pierścieni znany był już od wieku IX.

Trudny wybór

Zasadniczo wyborem pierścionka zaręczynowego zajmuje się mężczyzna, dla kobiety ma to być niespodzianka. Wybór z całą pewnością do łatwych nie należy, bez wątpienia jest to także zadanie bardzo stresujące. Przyznać należy, że w tej sytuacji zdecydowanie łatwiej mają mężczyźni, którzy zdecydowali się zrezygnować z elementu zaskoczenia i wybierają ten ważny element biżuterii wspólnie z ukochaną – jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i coraz częściej praktykowane, choć niewątpliwie odbierają klimat niezwykłości i tajemniczości samym oświadczynom.

Mężczyźni, którzy stawiają na klasykę i decydują się na wybór pierścionka zaręczynowego, mogą posłużyć się sprawdzonymi rozwiązaniami – jednym z nich jest towarzystwo bliskiej przyjaciółki, siostry lub matki ukochanej kobiety. Najważniejsze jest to, aby była to osoba, która bardzo dobrze zna przyszłą narzeczoną, przede wszystkim jej gust i oczekiwania estetyczne, a tym samym potrafi skutecznie doradzić w wyborze.

Może się jednak zdarzyć, że zapewnienie sobie towarzystwa innej kobiety jest – z rożnych powodów – niemożliwe. W tej sytuacji należy dyskretnie sprawdzić rozmiar palca bliskiej sercu kobiety, zasięgając rady u bliskich jej osób lub dyskretnie pożyczyć od ukochanej pierścionek, który nosi i lubi, a następnie udać się z nim do jubilera.

Jeśli pierścionek okaże się zbyt mały lub zbyt duży, zawsze istnieje możliwość jego zmniejszenia lu powiększenia w pracowni jubilerskiej, należy jednak pamiętać, że możliwości tej nie ma w przypadku pierścionka wykonanego z tytanu lub zdobionego wokół kamieniami.

Należy pamiętać, że idealny pierścionek zaręczynowy powinien współgrać z charakterem i osobowością kobiety, dlatego też warto zwrócić uwagę na jej styl ubierania się, a także rodzaj noszonej przez nią biżuterii – czy są to propozycje tradycyjne, czy też nowoczesne, delikatne, proste, geometryczne, czy też bogato zdobione, z jakiego kruszcu itp.

Opierając się na powyższych informacjach, znacznie łatwiej wybrać idealny pierścionek zaręczynowy.

Opracowanie:

Aclari Diamonds

Odpowiedz