news

Jaką lokatę dla dziecka wybrać?

Praktyczną lekcją oszczędzania pieniędzy dla dziecka jest zapoznanie go z produktami dostępnymi w banku. Na początku warto jest rozpocząć od przejrzenia z nastolatkiem aktualnej oferty banków. Obecnie konto dla dzieci oferuje kilka instytucji finansowych działających na rynku.

Konto bankowe dla dziecka jest zupełnie bezpłatne i posiada atrakcyjne oprocentowanie. Dodatkowo bank postawił na udostępnienie najmłodszym klientom internetowej platformy, na której zostały opublikowane również materiały edukacyjne. To konto oszczędnościowe jest jednym z lepszych rozwiązań oferowanych przez rynek.

Oprocentowanie standardowe

Jaką lokatę dla dziecka wybrać?Następnie bank proponuje oprocentowanie standardowe, ale istotne jest to, że odsetki naliczane są od każdej kwoty znajdującej się na rachunku. Nastolatkowie mogą również zarządzać swoimi oszczędnościami poprzez korzystanie z takiego narzędzia jak bankowość elektroniczna. Dla rodziców istotne może być również to, że pieniądze można odkładać zarówno w złotówkach, jak i euro czy dolarach amerykańskich. Kilka banków oferują swoim klientom bezpłatne konto bankowe– klienci nie zapłacą za jego otwarcie i prowadzenie. Darmowe są również wypłaty z bankomatów, korzystanie i utrzymanie karty debetowej oraz przelewy.

Zniżki na bilety

Dodatkowo nastolatkowie mogą skorzystać ze zniżek na bilety do kina lub naukę języków obcych w szkołach językowych. Czego dziecko może nauczyć się, posiadając konto osobiste? Na pewno może poczuć się niemal jak dorosły. Jeżeli jego konto bankowe będzie co miesiąc zasilane przez rodziców, może nauczy się nie tylko zarządzania swoimi finansami, lecz także oszczędzania. Nie bez znaczenia jest też poznanie możliwości jakie daje bankowość elektroniczna i nauka sprawnego poruszania się po udostępnionej platformie. Wszystko to powinno zaprocentować w dorosłym życiu – gdy nastolatek otrzyma pierwszą wypłatę, będzie potrafił nią rozporządzać.

Odpowiedz