news

Konto firmowe – to się opłaca

Młodzi przedsiębiorcy czeto pytają, czy warto zakładać konto firmowe, czy może lepiej korzystać z kont osobistych. Jak można się domyślić wszystko zależy od tego jak duża jest firma oraz jak funkcjonuje finansowo. Trzeba jednak zaznaczyć, że w przypadku wielu przedsiębiorstw konto firmowe się po prostu opłaca.

Cechą, która odstrasza wielu przedsiębiorców jest konieczność ponoszenia opłaty za nadliczbowe transakcje. Każdy bank ma określoną ilość darmowych przelewów w miesiącu. Kiedy przedsiębiorca przekroczy ten limit musi ponosić opłatę za każdy kolejny przelew. W przypadku małych firm może się okazać, że koszty wynikające z opłat bankowych są dużym obciążeniem i stąd zakładanie konta firmowego przestaje być zasadne.

Zalety kont firmowych

Jednakże w przypadku większości przedsiębiorstw prowadzenie konta firmowego jest bardzo opłacalne. Przede wszystkim umożliwia ono szybkie dokonywanie wielu transakcji, które wystarczy potwierdzić jednym hasłem. Kolejną zaletą jest możliwość prowadzenia dodatkowego konta walutowego, które znacznie ułatwia rozliczenia, jeśli firma prowadzi działalność w różnych krajach. Warto też wspomnieć o ułatwieniach dotyczących opłat w Urzędzie Skarbowym oraz Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W przypadku większości kont firmowych przelewy do tych instytucji można wykonywać za darmo. Jest to szczególnie ważne dla przedsiębiorców, którzy opłacają składki za swoich pracowników. Już kilka zatrudnionych osób wiąże się z koniecznością wykonania nawet kilkunastu przelewów do ZUS i Urzędu Skarbowego brak opłat za nie daje duże oszczędności.

Konto firmowe – to się opłaca

Umowa leasingu

Dla początkujących przedsiębiorców interesująca może okazać się możliwość szybkiego pozyskania kapitału dzięki pożyczce lub pomocy banku w zawarciu umów leasingu. Takich możliwości nie daje konto osobiste.

Podejmując decyzję o założeniu konta firmowego warto dokładnie zapoznać się z warunkami oferowanymi przez konkretny bank i porównać je z tymi jakie obowiązują przypadku zwykłego konta osobistego. W większości wypadków okaże się, że konto firmowe to znacznie wygodniejsza opcja aniżeli korzystanie przez firmę z rachunku osobistego jej właściciela.

Sprawdź ofertę konta firmowego z Banku BZ WBK – https://www.bzwbk.pl/firmy/rachunki/rachunki.html

Odpowiedz