Browsing articles in "Lokaty i konta oszczędnościowe"

art

Dajmy nastolatkom poczuć niezależność – konto dla młodych

Dajmy nastolatkom poczuć niezależność - konto dla młodych

Spójrzmy prawdzie w oczy, mało który nastolatek nie ma nic przeciwko bycia kontrolowanym przez rodziców i otoczenie. Młodzi ludzie chcą niezależności i chociaż wiemy, że czasami nie jest do dla nich najlepsze… każdy z nas kiedyś był w tym wieku.


art

Funkcjonowanie funduszy w Polsce

Funkcjonowanie funduszy w Polsce

Sytuacja funduszy w Polsce z całą pewnością nie należy do szczególnie pozytywnych na tle innych, bardziej rozwiniętych gospodarek liberalnych, w których nie trzeba przekonywać społeczeństwa do tego, że odkładanie pieniędzy do przysłowiowej skarpety to wielka strata i błąd. Rynki dają dzisiaj tak wiele możliwości na aktywne pomnażanie oszczędności i to bez ponoszenia zbędnego ryzyka, że tylko dziwna bariera psychologiczna blokuje współczesnych ludzi przed zainwestowaniem tych aktywów.


art

Najlepsze fundusze inwestycyjne

Najlepsze fundusze inwestycyjne

Sytuacja finansowa w Polsce i na świecie uległa ostatnio poprawie. Można już śmiało powiedzieć, że kryzys ekonomiczny się skończył i wszystko się poprawia. Można zauważyć, że znacznie spadł stopień bezrobocia, co ma duży wpływ na to, czy Polacy posiadają jakiekolwiek oszczędności. Okazuje się, że wielu z nas zaczyna myśleć właśnie o tym, w jaki sposób odłożyć jakieś pieniądze i zapewnić sobie środki na wszelki wypadek.


art

Polisolokata a zwykła lokata – co warto wybrać?

Polisolokata a zwykła lokata - co warto wybrać?

Jeszcze do niedawna opcja jaką była polisolakata cieszyła się powodzeniem z uwagi na swoją opłacalność. Jednak objęcie polisolokat podatkiem Belki może sprawić, że straci ona w oczach klientów na swojej atrakcyjności. Polisy lokacyjne są gwarantem powiększenia swojego kapitału.


art

Polistolokata a zwykła lokata

Polistolokata a zwykła lokata

Podejmując decyzję o wyborze lokaty lub rachunku oszczędnościowego mamy pewność, że wpłacona na nie gotówka będzie mogła powiększy się w odpowiedni sposób. Możemy być również pewni tego, że 19 procentowy podatek kapitałowy od zysku z depozytu zostanie naliczony.


art

Lokata, czy fundusz? Jakie koszty?

Lokata, czy fundusz? Jakie koszty?

Pierwszą rzeczą, na jaką zaleca się zwrócić szczególną uwagę podczas porównywania lokat długoterminowych z funduszem inwestycyjnym są koszty. W przypadku tradycyjnego produktu jakim jest lokata to klient nie będzie musiał uiszczać dodatkowe kwoty za otwarcie tego typu rachunku.


art

Lokata, czy fundusz inwestycyjny?

Lokata, czy fundusz inwestycyjny?

O finansową przyszłość możemy zadbać w przeróżny sposób. Polacy stosunkowo często decydują się na pomnażanie swoich oszczędności za sprawą zamrożenia ich na tradycyjnych lokatach długoterminowych. Część z nas jednak decyduje się na wybór alternatywnych opcji pomnażania swojego kapitału.


art

Jak zarobić na lokatach?

Jak zarobić na lokatach?

Czy na lokacie bankowej można zarobić? – to pytanie zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza tych, którzy posiadają tzw. wolne środki.


art

O tym musisz pamiętać logując się na swoje konto bankowe

O tym musisz pamiętać logując się na swoje konto bankowe

Bankowość elektroniczna niesie ze sobą sporo zagrożeń. Aby więc móc ze spokojem korzystać z możliwości, jakie ze sobą niesie konieczne staje się trzymać kilku bardzo ważnych zasad. Nie dziel się szczegółami ze swojego życia w sieci. Za sprawą mediów społecznościowych jesteśmy dużo łatwiejszym celem dla każdego oszusta w sieci.


art

Wszystko na temat kart płatniczych

Wszystko na temat kart płatniczych

Karta płatnicza jest to instrument płatniczy, który pozwala nam na dostęp do naszej gotówki na koncie w każdym miejscu w kraju, gdzie tylko można znaleźć bankomat. Za jej pośrednictwem można również płacić w sklepach za zakupu, gdzie sprzedawcy posiadają specjalny czytnik. Karty płatnicze dzielą się na kilka kategorii i należy wyróżnić niektóre z nich. Na samym początku wyróżnię karty kredytowe, które są dostępne tylko dla osób o stałym zatrudnieniu.

Strony:1234567...14»