news

Na co może liczyć posiadacz standardowego konta bankowego?

Konto bankowe jest dzisiaj elementem całkowicie nieodzownym, jeśli chodzi o funkcjonowanie w nowoczesnym społeczeństwie każdego z nas. Większość z nas jednak nie potrzebuje konta „wszystkomającego”, jak kiedyś reklamowany był co prawda produkt z innej bajki, ale równie niezbędny, co konto bankowe. Znakomita większość z nas wybierze rachunek bankowy określany przez bank jako standardowy, nie ten najtańszy, ale ten odrobinę wyżej w tabeli opłat. Na co możemy liczyć w jego przypadku?

Na pewno nie jest to opcja zła. Przede wszystkim, opłaty miesięczne za takie konto raczej nie przekraczają sumy kilku lub co najwyżej kilkunastu złotych, a możliwe jest też, że konto bankowe będzie prowadzone za darmo, jeśli spełnimy jakieś warunki postawione przez bank. Zazwyczaj takim warunkiem jest uznanie banku za swój bank główny, czyli wpłacanie comiesięcznej pensji lub przychodów na odpowiednim poziomie właśnie na ten rachunek. Nawet jeśli nie spełnimy tego warunku, na pewno opłaty nas nie zrujnują.

Karta debetowa

Standardem do wszystkich kont bankowych jest dzisiaj karta debetowa, często określana mianem karty bankomatowej przez konsumentów. Standardowe konto bankowe zazwyczaj umożliwia otrzymanie tego typu karty zupełnie za darmo, dzięki czemu ten jeden element kosztów odpada. Darmowe jest wydanie, korzystanie z karty najczęściej we wszystkich bankomatach, a także jej wznowienie, chociaż zazwyczaj w przypadku zgubienia karty konieczne jest zapłacenie za jej ponowne wyrobienie.

Sprawdź ofertę BZWBK na stronie http://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konta-standardowe.html

Takie konto bankowe posiada też zawsze możliwość dostępu do niego przez Internet. Tutaj jednak sytuacja może wyglądać bardzo różnie, zwłaszcza jeśli bank korzysta z uwierzytelnień przez SMS, ponieważ tego typu usługa jest zazwyczaj płatna w jakimś zakresie. W większości przypadków potwierdzenie przez SMS może być wykonane kilka razy w ciągu miesiąca, po czym każda kolejna wiadomość to niewielka opłata, czyli de facto pojawia się opłata za przelew. Podobnie mogą zostać naliczone niewielkie opłaty za wykonywanie zleceń stałych.

Odpowiedz