Browsing articles in "Porady i informacje"

art

W poszukiwaniu taniego ubezpieczenia OC

W poszukiwaniu taniego ubezpieczenia OC

Zakup samochodu wiąże się zazwyczaj z wieloma wydatkami. Jednym z nich jest konieczność zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia OC.


art

Dotacje na rozwój małej firmy

Mała firma musi się rozwijać, ponieważ w przeciwnym przypadku upadnie. Albo zostanie wchłonięta przez większego gracza. Nie ma niczego złego w byciu małym przedsiębiorcą, przecież małe i średnie firmy są tak naprawdę podporą naszej gospodarki. Nieco złe jest to, gdy najzwyczajniej w świecie nie zależy nam na rozwoju.


art

Rodzaje rachunków bankowych

Rodzaje rachunków bankowych

  Rachunki bankowe mogą w dzisiejszych czasach spełniać wiele różnych funkcji. Decydując się na założenie jednego z nich, warto być świadomym różnic pomiędzy nimi. Zwyczajne konto bankowe Podstawowym typem kont bankowych, z jakich z powodzeniem korzysta większość osób, są zwyczajne rachunki indywidualne. Nie oferują one żadnych szczególnie wyszukanych usług, jednak ich prowadzenie jest zwykle bezpłatne bądź wiąże się z bardzo niewielkimi opłatami. Jednocześnie pozwalają one na wszystko to, co stereotypowo kojarzy się z przywilejami posiadania [...]


art

Czym są inteligentne specjalizacje?

Czym są inteligentne specjalizacje?

Każde województwo posiada indywidualną listę zawierającą tzw. inteligentne specjalizacje, czyli dziedziny życia gospodarczego, które zapewniają optymalny rozwój gospodarczy w konkretnym regionie. Inteligentne specjalizacje opierają się na wykorzystywaniu unikalnych zasobów naturalnych, łącząc przy tym różne dziedziny życia i tworząc nowe rozwiązania o szerokim zasięgu działania. Zasadniczym celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie nowych rynków aktywności gospodarczej, a docelowo podniesienie konkurencyjności poszczególnych regionów.


art

Funkcjonowanie funduszy w Polsce

Funkcjonowanie funduszy w Polsce

Sytuacja funduszy w Polsce z całą pewnością nie należy do szczególnie pozytywnych na tle innych, bardziej rozwiniętych gospodarek liberalnych, w których nie trzeba przekonywać społeczeństwa do tego, że odkładanie pieniędzy do przysłowiowej skarpety to wielka strata i błąd. Rynki dają dzisiaj tak wiele możliwości na aktywne pomnażanie oszczędności i to bez ponoszenia zbędnego ryzyka, że tylko dziwna bariera psychologiczna blokuje współczesnych ludzi przed zainwestowaniem tych aktywów.


art

Wybór odpowiedniej pożyczki

Wybór odpowiedniej pożyczki

W życiu każdego z nas pojawiają się niekiedy kryzysowe sytuacje, kiedy potrzebna jest większa ilość gotówki. Bywają to różne sytuacje, ale często pieniądze potrzebne są dosłownie od ręki. Oczywiście, idealną sytuacją jest oszczędzanie środków na czarną godzinę. Wówczas nie trzeba się niczym martwić, ponieważ wypłacamy środki z własnego rachunku bankowego i możemy sobie poradzić z każdym kłopotem. Gorzej, jeżeli nie ma takiej możliwości, ponieważ pensji wystarcza jedynie na życie z dnia an dzień. Wówczas najlepszym [...]


art

Najlepsze fundusze inwestycyjne

Najlepsze fundusze inwestycyjne

Sytuacja finansowa w Polsce i na świecie uległa ostatnio poprawie. Można już śmiało powiedzieć, że kryzys ekonomiczny się skończył i wszystko się poprawia. Można zauważyć, że znacznie spadł stopień bezrobocia, co ma duży wpływ na to, czy Polacy posiadają jakiekolwiek oszczędności. Okazuje się, że wielu z nas zaczyna myśleć właśnie o tym, w jaki sposób odłożyć jakieś pieniądze i zapewnić sobie środki na wszelki wypadek.


art

Czy mała firma jest skazana na pożarcie?

Czy mała firma jest skazana na pożarcie?

Nie da się ukryć, że mali przedsiębiorcy nie mają w dzisiejszych czasach lekko. Spora konkurencja, biurokracja, wysokie podatki, ZUS, coraz wyższe koszty pracy – życie małego przedsiębiorcy jest bardzo skomplikowane.


art

Jaką lokatę dla dziecka wybrać?

Jaką lokatę dla dziecka wybrać?

Praktyczną lekcją oszczędzania pieniędzy dla dziecka jest zapoznanie go z produktami dostępnymi w banku. Na początku warto jest rozpocząć od przejrzenia z nastolatkiem aktualnej oferty banków. Obecnie konto dla dzieci oferuje kilka instytucji finansowych działających na rynku.


art

Inwestowanie z funduszami

money-163502_640

Nasze społeczeństwo nie za bardzo interesuje się kwestiami gospodarki i ekonomii światowej. Najczęściej jedyne problemy ekonomiczne, jakie nas interesują to wysokość naszych miesięcznych wydatków oraz problemy z odłożeniem pieniędzy na jakiś większy wydatek. Coraz więcej osób zaczyna jednak świadomie spoglądać na kwestie finansowe. Nie trzeba bowiem bardzo się nastawać, aby w prosty sposób zarobić więcej pieniędzy. Wystarczy kilka mądrych inwestycji i można się cieszyć całkiem sporymi dochodami.

Strony:1234567...38»